Jalgpalli mängureeglid

Jalgpall - ilma liialdusteta kõige populaarsem spordimäng maailmas. Suur hulk täiskasvanud mehi ja naisi, aga ka erineva vanusega lapsed mängivad seda kuulsat lõbu palliga, mis arendab meeskonnavaimu, parandab jõudu, kohanemisvõimet ja vastupidavust ning edendab sotsialiseerumist.

Jalgpallimängude ametlikud reeglid on äärmiselt keerukad ja ei võimalda igale lapsele. Sellest hoolimata õpivad lapsed mängima seda mängu vastavalt nende reeglitele, kasutades ainult põhikontsepte ja märke. Igatahes näib see tiim mäng alati ebatavaliselt huvitav, põnev ja põnev.

Selles artiklis me juhime teie tähelepanu laste jalgpalli reeglitele, mille kaudu iga laps saab aru, milline funktsioon ta tegutseb, ja kuidas saate oma meeskonnal võita selle raske mängu.

Laste jalgpalli mängureeglid

Jalgpallimängu jaoks on vaja spetsiaalset platvormi, mis ei ületa 30-40 meetrit ja 15-30 meetrit lai. Antud platvormil on joonistatud selle kaheks pooleks jagamise funktsioon, külgedel on 6 lippu, 4 neist on nurgad ja 2 on keskmised.

Ristküliku otstel on paigaldatud või kujundatud identsed 3-4 meetri suurused väravad. Mängu ametlik versioon koosneb kahest poolest 45-minutist, mis on eraldatud 15-minutilise pausiga. Kui alaealiste jalgpalli mängivad väga väikesed lapsed, kes võivad sel ajahetkel väseda, siis lühendab poolaja kestus 15 minuti võrra, samas kui vaheaja kestus on vaid 5 minutit.

Enne mängu alustamist jagatakse kõik osalejad 2 võistkonda, kellest igaühel on sama arv mängijaid 4 kuni 11, sõltuvalt poolte vahel saavutatud kokkulepetest. Ülejäänud poisid saavad samal ajal istuda ja oodata oma käiku.

Iga jalgpallimeeskonna liige täidab spetsiaalset ülesannet. Sellisel juhul võib mängijate vahelisi rolle jagada erinevatel viisidel - igal võistkonnal peab olema üks väravavaht, üks või mitu ründajat, samuti keskpallid ja kaitsjad. Mängu alguses võtab iga mängija oma koha välja, tuginedes valitud korraldusele.

Reeglina algab mäng palju. Selle abil määratakse kindlaks, milline meeskond alustab mängu esmakordselt ja milline neist valib iseseisvalt värava. Teises versioonis mängib palli kohtunik ja meeskond siseneb mängu kohe, mis suutis seda esimest korda kätte saada.

Igal juhul algab mäng ala keskelt, kus ühe võistkonna kapten või kohtunik siseneb mängu palli. Tulevikus üritavad osalejad kogu mängu jooksul viia oma vastase eesmärgi võimalikult lähedale ja päästa eesmärgi, samuti ei luba "vaenlase" meeskonna mängijad oma poolele põllult.

Reeglite järgi ei ole mängija poolt jalgpalli mäng käsil, välja arvatud väravavaht, lubatud. Pass, peatus ja palli kaitsmine selles mängus on lubatud ainult jalgadega. Seda tehes ei saa te iga jalaga üksteisele asetada ega suruda teisi poisid oma kätega.

Jalgpalli reeglite mis tahes rikkumine, mis kohe kinnitab kohtunik või tema abiline. Sõltuvalt sellest, mis juhtus, saab mängijat välja hoida või eemaldada. Lisaks võib meeskond, kes on rikkunud reegleid, jalgpallis, võib määrata vabakaubanduse või karistuse. Selliste streikide tulemusena saadud punktide eest arvestatud võistkonnad arvestasid teiste punktidega.

Juhul, kui kahe osapoole põhjal ei määrata mängu tulemust, määratakse eeskirjade kohaselt jalgpallis täiendav aeg. Vahepeal tekib vajadus selle järele ainult juhul, kui mäng peab kindlasti olema võitja. Sõprusmängudel on lubatud joonistus.

Samuti soovitame teil lugeda mängureegleid pioneerpallis.